בלוג

שלושה אנשים מסתכלים על מחשב

הסבת קריירה מהייטק לנדל"ן

מאת: רי/מקס ישראל

הסבת קריירה מהייטק לנדל"ן

שוק העבודה בימינו שונה מאוד משוק העבודה של ימים עברו. כיום, במיוחד בענפים כמו הייטק, העובדים נדרשים לשמור על רמה מקצועית גבוהה.

שוק העבודה בימינו שונה מאוד משוק העבודה של ימים עברו. כיום, במיוחד בענפים כמו הייטק, העובדים נדרשים לשמור על רמה מקצועית גבוהה, ללא הפסק, אך גם זה לא תמיד מספיק. מסיבות שונות, כך מתברר, רבים מהעוסקים בענף, גם בתפקידים בכירים, מחפשים בנקודת זמן כלשהי שינוי כיוון מקצועי.

 

בשורות הבאות נעסוק באפשרות של הסבת קריירה מהייטק לנדל"ן. בין היתר:

  • נדון בסיבות שמניעות אנשים לבחור בשינוי מקצועי ומתי הרגע הנכון לעשות זאת.
  • מדוע לבחור דווקא באפשרות של לימודי נדל"ן.
  • מהם היתרונות של עיסוק בנדל"ן בתפקידים כמו תיווך פרטי, תיווך עסקי,ייזום פרויקטים וכיוצא באלה.

לימודי התמקצעות בנדל"ן כוללים על פי רוב הוצאת רישיון תיווך. לפני שנראה מהם היתרונות של עיסוקים שונים בענף הנדל"ן נספר מדוע בעצם נחוץ צעד כזה, של ריענון מקצועי, דווקא בענף ההייטק.

 

ראשית, רבים מעובדי ההייטק בארץ עובדים באופן מאוד אינטנסיבי, בתפקידים מאתגרים למדי אך גם שוחקים. לא פעם, בתקופת גיל העמידה או אפילו לפניה מרגישים תחושה עמוקה של מיצוי עצמי. זהו הרגע הנכון לפעול, להיות אקטיביים ולרכוש מקצוע שונה לגמרי, מאתגר אך באופן שונה.

 

בנוסף לתחושת המיצוי המקצועי, ישנה תופעה לא פשוטה של היפלטות משוק העבודה בטכנולוגיות המידע (IT), מחשבים, אינטרנט ומקצועות טכנולוגיים נוספים, בגיל צעיר יחסית. באופן שלא תמיד ברור כל צרכו, ישנם מעסיקים שסבורים שעובדים צעירים ו"רעננים" ייטיבו לתפקיד לעומת "מבוגרים" שנושקים לגיל ארבעים או חמישים. לכן, גם פרישה מאונס היא נקודת זמן טובה לבצע שינוי כיוון מקצועי, בצורה חיובית.

 

אנשי נדל"ן יודעים לספר שישנם גם לא מעט אנשי הייטק שמאסו בעבודה טכנולוגית, עם מיעוט יחסי אנוש. הרצון לעבוד עם אנשים, לקחת חלק בתיווך איכותי וגישור בין צרכים שונים ורצונות שונים (של רוכשים ושל מוכרים) בהחלט מאפיין הרבה הייטקיסטים שהחליטו לשנות כיוון ולהפסיק את מעגל התסכול.

 

פוטנציאל השתכרות מצוין

אחרי שראינו כמה סיבות מרכזיות שמניעות אנשי הייטק לשנות כיוון מקצועי, ראוי להרחיב מעט את הדיבור על יתרונות ענף הנדל"ן והחשיבות של קורס תיווך.

 

אנשים שלא מגיעים מרקע מקצועי של ענף הבניה, השיפוצים, הנדסת בניין או הנדסה אזרחית, חייבים להשיג דריסת רגל בענף הנדל"ן באמצעות קורס איכותי של תיווך נדל"ן. הקורס מספק בסיס מקצועי רחב בתחום השיווק, מכירות ובנושאים נוספים.

 

בין היתרונות המובילים של עיסוק בתפקידי תיווך וייזום בנדל"ן ניתן למצוא את פוטנציאל ההשתכרות. בענף הנדל"ן ניתן להשיג רווחים יפים, גם בתחילת הדרך המקצועית. בזכות העובדה שאנשי הייטק שעברו הסבה לנדל"ן כבר עברו דבר או שניים בחיים (בלשון המעטה) הרי שיש להם ערך מוסף וניסיון חיים, דבר שמסייע להם ביתרון יחסי גם בתפקיד החדש.

 

מכיוון שבתחום הטכנולוגי אפשר להרוויח יפה, אין ספק שהעובדה שגם בענף החדש ניתן להגיע להכנסה מכובדת והרבה יותר מכך, חשובה מאוד.

 

יוקרה וקידום למשקיעים

היבט נוסף של עיסוק בנדל"ן שהוא בעל חשיבות רבה בהקשר של קריירה שניה קשור ביוקרה מקצועית וביכולת להתקדם. עבור אנשים שחלקם עבדו בתפקידי מפתח, חשובה היכולת להתפרנס בכבוד אך יותר מכך – היכולת לרכוש מקצוע עם מעמד וסטטוס.

 

ענף הנדל"ן מאפשר למי שחפץ בכך להמשיך להתקדם, לסמן יעדים חדשים ולהשיג אותם. עיסוק בתיווך, בייזום פרויקטים, בניהול צוותים או בניהול משרד תיווך, יכול לעניין כל מי שרוצה להמשיך ולהתפתח בתחום. באמצעות משרה בתחום התיווך, ניתן ליהנות מקריירה שניה חדשה, מאתגרת ומתגמלת.

 

הקריירה העצמאית שלך בנדל"ן מתחילה עכשיו!

לייעוץ והכוונה יש למלא פרטים וניצור קשר בהקדם:

רי/מקס ישראל
מרכז מסחרי שוהם,
שדרות עמק איילון 30, כניסה B או C, קומה 3
שוהם, ת.ד. 1701, מיקוד 6083530
טלפון: 03-9722-333 | 1-800-211-311
פקס: 03-9722-330
info@remax.co.il
כל הזכויות שמורות. | כל משרד בבעלות פרטית ומנוהל עצמאית | הצהרת נגישות | השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש