בלוג

איש מצביע על מיקום בעיר שמונחת על כף ידו

פרסום נכון לנכס

מאת: רי/מקס ישראל

פרסום נכון לנכס

בקרב הציבור הרחב קיימת אמונה שגויה לפיה בעידן הנוכחי על מנת למכור נכס ויהיה זה נכס מסחרי, דירות למכירה או בית פרטי, כל מה שיש לעשות זה להציב שלט מאיר עיניים בסמוך לנכס עליו כתובה באותיות קידוש לבנה, מילת הקסם: "למכירה". עם זאת, כל המומחים בתחום יוכלו לומר לכם שהמציאות בשטח רחוקה מכך שנות אור.

שוק הנדל"ן המודרני הוא שוק תחרותי בצורה בלתי רגילה. מדי שנה נפלטים לשוק העבודה מתווכים רבים המאמינים באמת ובתמים כי אין קל מלשווק נכסים למכירה וכתוצאה מכך, נוצר מצב שבו רק המתווכים המתוחכמים, הבקיאים והמוצלחים ביותר, מצליחים לשרוד ואף לשגשג בתחום המאתגר הזה.

 

טיפים חשובים לפרסום נכס המוצע למכירה

רק על מנת לסבר את האוזן, נציין כעת על קצה המזלג כמה נקודות חשובות שיש להתייחס אליהן כאשר מעוניינים לפרסם נכס למכירה:

  • צילום הנכס באמצעות מצלמת וידאו – אם אתם מעוניינים לקבל יתרון משמעותי על פני המתחרים שלכם, עליכם לספק ללקוח הפוטנציאלי שירות אקסקלוסיבי במיוחד. כך לדוגמה באפשרותכם לאפשר לו לסייר בנכס מבלי לעזוב את המשרד באמצעות צילום וידאו איכותי של הנכס מבחוץ ומבפנים. נכון, אמנם צילום וידאו של הנכס ידרוש מכם להשקיע קצת יותר עבודה, אך בסופו של דבר ההשקעה הראשונית תאפשר לכם ליהנות מהיתרון הנכסף על פני המתחרים שלכם.
  • תמונות מקצועיות בלבד – על מנת לשדר ללקוח הפוטנציאלי שהוא עתיד לעשות עסקים עם אנשי מקצוע ברמה גבוהה במיוחד, חשוב ביותר לדאוג לכך שכל אלמנט ואלמנט בשירות שאתם מספקים ללקוחות שלכם, יהיה מוקפד לעילא ולעילא. נסו לחשוב על זה כך לרגע: האם תחזרו לאכול במסעדה שבה האוכל מצוין אבל השירותים מלוכלכים? כמובן שלא. זהו הדין בנוגע לכל שירות שהוא. אי לכך, הימנעו בכל מחיר למשל מצילום תמונות לא איכותיות של הנכס. אם אין ברשותכם את הציוד או את הידע הדרוש, שכרו צלם מקצועי. היו סמוכים ובטוחים שההשקעה תתגמד לעומת התשואה.
  • פרסום במקומות הנכונים – אחת הטעויות הרווחות ביותר שנוטים לעשות אנשי תיווך בימינו, היא להישאר מקובעים ולדבוק באמצעי פרסום אחד או שניים בלבד. שימו לב – אנחנו חיים בעולם דינמי המשתנה במהירות אדירה. לפיכך מי שמעוניין להצליח בתחום התיווך, חייב להישאר עם יד על הדופק ולהשקיע את המשאבים שלו במקומות הנכונים בלבד. כך לדוגמה ישנם נכסים שפשוט מיותר לפרסם אותם באתרים כמו יד 2 לדוגמה, בעוד שעבור אחרים, האתרים המקוונים יתאימו כמו כפפה ליד.
  • הגדרת סכום ריאלי לנכס – הסכום שתציעו ללקוחות שלכם יעביר להם מסר חד וברור לגבי אופיו של המוכר ולגבי ההתנהלות הכללית שלכם. אי לכך, ישנה חשיבות עליונה להגדיר מראש ערך ריאלי ולהימנע מלהבריח רוכשים פוטנציאליים.

 

היכן ניתן ללמוד את אמנות התיווך?

ישנם כאלו שיאמרו לכם שיש דברים שלא ניתן ללמוד בבית הספר ושאם לא בורכתם בחוש הספציפי לעולם התיווך, מוטב שתדירו את רגליכם מהתחום. עם זאת, אם ניחנתם בחוש לאנשים, אם עולם התיווך משך אתכם מאז ומעולם ואם אתם מאמינים שיש לכם את מה שדרוש כדי לשווק נכסים, זה הזמן לברר על לימודי נדל"ן מקצועיים.

 

יש לציין כי לאור הביקוש הגבוה ניתן למצוא כיום מגוון רחב של מסלולי לימוד. אי לכך, מומלץ ביותר לעשות שיעורי בית, ללמוד אודות הגופים השונים הפועלים בתחום ולא להתפשר לפני שתצליחו לאתר קורס תיווך איכותי, המסוגל לספק לכם קבלות בנוגע לרמתו המקצועית. בהצלחה!

 

הקריירה העצמאית שלך בנדל"ן מתחילה עכשיו!

לייעוץ והכוונה יש למלא פרטים וניצור קשר בהקדם:

רי/מקס ישראל
מרכז מסחרי שוהם,
שדרות עמק איילון 30, כניסה B או C, קומה 3
שוהם, ת.ד. 1701, מיקוד 6083530
טלפון: 03-9722-333 | 1-800-211-311
פקס: 03-9722-330
info@remax.co.il
כל הזכויות שמורות. | כל משרד בבעלות פרטית ומנוהל עצמאית | הצהרת נגישות | השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש